Knihy z edice Livingstone

Unikátní knihy z našich výprav jsou netradičním dárkem. Všechny knihy lze objednat v cestovní kanceláři LIVINGSTONE.

Objednávky zde.

past na rovniku

Tajemná Indonésie – Past na rovníku I.

Knihu PAST NA ROVNÍKU autorů J.Hanzelky + M.Zikmunda, R. Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“! Hlavní osou  knihy PAST NA ROVNÍKU je ojedinělý cestopis H+Z. Jde o poslední text, který známá dvojice napsala. Nebyl nikdy publikován, z „archivního prachu“ se vynořil téměř zázračně. Zajímavý rukopis definitivně uzavírá slavný cestovatelský příběh, je příjemnou tečkou za legendární érou. Miroslav Zikmund se k dávno napsanému a natrvalo odloženému textu dokázal vrátit. Zanořil se do minulosti a spojil ji se čtivou přítomností, s pečlivostí sobě vlastní modeluje výjimečnou knihu. Unikátní materiál se příjemně rozrůstá, svědomitý „Pan cestovatel“ jej cizeluje do vydařené podoby. Pasáže z ostrova Nias tvoří vrchol českého cestopisu. Čtení ještě silnější než věhlasní Lovci lebek z Ekvádoru!? Příběh provází skvělé fotografie.

KNIHY ŠANGRI-LA

V publikaci Šangri-la autora Rudolfa Švaříčka naleznete to nejzajímavější z oblasti Himálaje. Čtyři země – Nepál, Tibet, Bhútán a Indie mapují země na svazích velkého Himálaje s jejich legendami a mýty. Prezentují čarovné kultury, tradice i svérázné rituály… Najdete zde kapitoly Dalajláma, Šerpové, Flóra a fauna, Duchovní proudy – buddhismus, hinduismus, bönismus, sikhismus, džinismus, islám, animismus… Navíc Koruna planety, Hanzelka – Zikmund… Bonusem je profil výstav Šangri-la od premiéry s Jeho Svatostí Dalajlámou. Víte co je Šangri-la? Naleznete štěstí? Kniha napoví…    

Knihu vydanou v edici Livingstone je možné zakoupit v CK Livingstone.

TŘETÍ EVEREST

Knihu TŘETÍ EVEREST – Poznání bolí autorů Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“! Vlajkovou lodí a hlavním úspěchem roku je pro nás EXPEDICE EVEREST 2007! Profesionální nakladatelství mají své týmy grafiků, manažerů, produkci… My se staráme o všechno sami. Výhodou je nádherná svoboda. Jsme volní, nesvazují nás žádné kompromisy. Můžeme vložit kámen do obálky knihy, vlepit Buddhovy listy, přidat modlitební praporce i lampion z Nepálu. Kniha přináší nové zjištění.

V extrémním zápřahu se dá vydržet déle než na Everestu. Výroba komponentů v Nepálu byla vlastně legrace. Smích přinášel i obrácenou licitaci a společnou spokojenost. Nepál se směje na rozdíl od nás pořád… Vy sami posuďte výsledek! Oslavíme jej společně!?!

Východní Afrika – Průvodce po safari

Cestovní kancelář LIVINGSTONE ve spolupráci s nakladatelstvím NH SAVANA vydává nového průvodce po východní Africe pod titulem Východní Afrika – průvodce na safari. Zkušení cestovatelé a znalci Afriky, Petr Hejtmánek a Roman Filipský, v knize popisují safari trasy ve vyhlášených národních parcích, ale i méně známá, o to však zajímavější, místa Keni, Tanzanie, Ugandy a Etiopie. Průvodce nabídne řadu dosud málo publikovaných zajímavostí i množství nádherných fotografií. Bonusem je obsáhlý fotografický přehled unikátních etnik, nejlepších přírodních lokalit i přehled bohaté flóry a fauny. První průvodce východní Afrikou a Etiopií  v češtině zpříjemní i vaši první cestu… Kniha prozradí kam, cesty zajistí Livingstone.

Tamtamy času

Slavné dvojici Hanzelka – Zikmund se podařilo dostat na Guineu v klíčový okamžik předělu historie. Výjimečnou cestou se trefili přesně do vzniku nového území Irian Jaya. Jejich citlivý materiál nesměl v minulosti vyjít. Unikátní rukopis (jediný z reportáží H – Z) nebyl nikdy publikován. Historický skvost doplňují skvělé fotky a mapy s dobovými poznámkami. Ve světě uznávaný odborník a nejplodnější český spisovatel Miloslav Stingl (40 knih, 230 vydání ve 31 jazycích, 16 000 000 výtisků!!) v pohledu etnologa těží z řady výprav na východní stranu rozpůleného ostrova – Papua Nová Guinea. Kanibalismus. Lovci lebek. Tajemná kuru. Milostný život – sex – erotika. Umění. Historie nikdy nesvedla dvě největší legendy cestování dohromady. Současný knižní projekt je zcela ojedinělou akcí. Hanzelka – Zikmund a M. Stingl publikovali poprvé společně!!! Obsahově nejrozmáchlejším je v projektu Rudolf Švaříček, který se věnuje hlavně západní části ostrova.