Výstava Pocta legendám

Srdečně zveme na vernisáž výstavy POCTA LEGENDÁM – J. Hanzelka – M. Zikmund + M. Stingl.
14.2.2024 v 16:30, Palladium Praha, patro +2

Termín vernisáže je shodný s datem 14.2.1919, kdy se narodil Miroslav Zikmund. Slavnostní otevření zahájí indonéské tanečnice KINTARI a synové Miroslava Zikmunda, Jiřího Hanzelky i Miloslava Stingla. Poprvé potomci všech tří legend takto společně… Přizdobí režisér Steve Lichtag, moderátor ČT Václav Žmolík a další zajímavé osobnosti.
Představíme osobní věci M. Zikmunda a slavné kufry M. Stingla. Navštívíme i výstavu Tajemná Indonésie.
Věřím v příjemné společno
Ruda Švaříček

Legendy cestování – Jiří Kolbaba, Atapana…

Atraktivní večer 10.září v 18:00 v Centru Babylon Liberec unikátně pojí odlišné cestovatelské osobnosti. Známý fotograf Jiří Kolbaba promítne Bhútán, odvážnou expedici s CK LIVINGSTONE. “Velký náčelník” Mnislav Zelený Atapana je vyhlášená autorita s velkými znalostmi šamanismu i Amazonie. Sžil se s domorodci jako málokterý cizinec. Poznáme nejzajímavější obřady a rituály šamanů. Doménou cestovatele Rudy Švaříčka je Indonésie a tajemný ostrov Nová Guinea. Ředitel liberecké ZOO David Nejedlo poodhalí zvířecí svět Asie.

Akce v CENTRU BABYLON tvoří doprovodný program zdejší výstavy Tajemná Indonésie. Komentovaná prohlídka s autorem zde začne před projekcemi již v 17.00 hodin. 

Těšíme se na příjemné společno.

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji přes Smsticket.

Předprodej akce

Exotický večer | Malá Skála – Pantheon

V sobotu 11.9. v 19:00 hodin na hradu Vranov – Pantheon na Malé Skále. Program je skvěle našlapaný! Hvězdný horolezec Mára Holeček osvěží poslední drama s Radarem Grohem v Nepálu. Všichni jsme drželi palce jejich oddalovanému sestupu pro špatné počasí. Teď si dobrodružství užijeme s nejhezčím horolezcem ČR… Jakub Vágner je výjimečný nejen s rybami. Hodně prožil i s unikátními domorodci. Režisér Viliam Poltikovič a Ruda Švaříček představí taje Vúdú v Západní Africe. Plavby kolem světa jsou doménou zkušeného mořeplavce. Ruda Krautschneider je mimořádný vypravěč s velkým přesahem. Indická performerka Papia Ghoshal z Kalkaty dokáže skvělé věci. Kyorei – japonské flétny shakuhachi, sakrální zvonce, niněry. Ensemble 108 Hz – experimentální hudba přenese do jiné dimenze. Viola da gamba rozehraje krásná Magda Uhlířová. Vše opepří bohatá tombola.

Exotický večer graduje sobotní pohodové aktivity na řece Jizeře a kolem ní v parádní přírodě Českého ráje. Pantheon je prý nejkrásnější místo ČR s božskými výhledy na skalní útvary i údolní idylku. Pohádkové místo umocní silné promítání.
Sobotu a neděli užijeme přes den na lodi, koloběžce či kole, vše si můžete půjčit u kamaráda Martina Bauera a jeho agentury SUNDISK. Umí i postele v noclehárnách U Tlusťocha a Galerka, penzion Křížky. Pro zajištění noclehu kontaktujte přímo uvedenou agenturu. Společný sportovní program bude upřesněn na webu CK LIVINGSTONE dne 25.8.

Pantheon nad Malou Skálou je tak silné místo, že i já si zde vychutnám noc ve spacáku. Sympatický majitel Jirka Šťáva nám to výjimečně dovolí. Nedělní ráno přivítáme magií hudby Kyorei. Atmosféra je opravdu mimořádná. Připravíme indonéské tradiční jídlo Nasi goreng. Pro labužníky Nasi goreng special. Přivezeme kvalitní burčák od táty ze Znojma… Ochutnáme i exotické nápoje. (Páteční nocleh lze přímo v Centru Babylon)

Vychutnejme si netradiční víkend opět tradičně s cestováním! Užijme pohody, hor, pohybu, hudby i promítání! Vyprávějme a sdělujme si zážitky po tak dlouhé proluce. Dva odlišné večery nadělí zajímavé osobnosti. Barevné emoce lákají přes den… Předprodej vstupenek bude zahájen 30.8. na pokladně hradu Vranov – Pantheon, na informačním centru Vejmělek – Malá Skála a na místě v den konání akce. Cena vstupenky je 200 Kč.

Indonéský večer v Centru Babylon v Liberci

Užijte si Indonésii i bez letenky! Exotický Indonéský večer vypukne 14. 7. 2020 v libereckém Centru BABYLON. Vychutnáme si barevné tanečnice Kintari, bojové umění Pencak silat, bambusový orchestr Anklung, zpěváka Rony Martona a další zajímavosti. Inspirací bude exotická módní přehlídka. Večer okoření promítání Jiřího Kolbaby – Bali – ostrov Bohů. Večerem provede autor výstavy Ruda Švaříček. V ceně vstupenky na Indonéský večer je i komentovaná prohlídka výstavy Tajemná Indonésie v 18:00 hodin.

Zrcadlení tmy s Jaroslavem Duškem a Viliamem Poltikovičem

Užijte si večer 26.7.2020 s Jaroslavem Duškem a Viliamem Poltikovičem, který pořádá naše cestovní kancelář LIVINGSTONE.

V novém filmu Viliama Poltikoviče nás jeho protagonista Jaroslav Dušek uvádí do světa inspirujících bytostí a míst. Pobyt ve tmě rozkryl Jaroslavu Duškovi vnitřní svět, na který ve filmu navazují setkání s inspirujícími bytostmi a místy. Poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit, podpoří udivující návštěva CERNu, koupání v zamrzlé řece, setkání s divokou delfínicí v Irsku, s dětmi, které vidí i se zavázanýma očima, s čistou přírodou a dolmeny Korsiky, veselými Maory, pilnými včelami a další. S lehkostí a humorem Jaroslava Duška vstoupíme do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije radost a svoboda.
Po filmu beseda s autory, moderuje Ruda Švaříček.

Bonus tvoří ukázky filmu Vyprávění duchů vúdú a Příběh tantry, pokřtíme i novou knihu Příběh Tantry režiséra Vildy Poltikoviče…

Těšíme se na vás! Kolektiv CK LIVINGSTONE
Akce je doprovodným programem výstavy Tajemná Indonésie.