Výstava otevřela své brány v ostravském Velkém světě techniky dne 7.6.2017.  V prostoru výstavy bylo možné nahlédnout do tajů ostrova Nová Guinea, Paficiku, Šalamounových ostrovů, celé Indonésie a obdivovat ryzí přírodu, obrovské rituální totemy, štíty, iniciační masky, čelenky, dech beroucí fotografie. Součástí expozice byla i živá zvířata.
Výstava prezentovala materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a nejplodnějšího spisovatele Miloslava Stingla. Poprvé zde byla představena ukázka jeho knižní tvorby. Nejznámější etnograf na cestách strávil 20 let, navštívil 150 zemí, domluví se 17 jazyky. Nejvydávanější český autor má na kontě 43 knih ve 239 vydáních v nákladu 16 919 000 výtisků. O jeho četných výpravách vypovídala i sestava nejrůznějších kufrů a zavazadel, s kterými se vydával za poznáním. Co nová cesta jiné zavazadlo…
Hlavní část byla věnována rozsáhlé kolekci poznatků Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova. Jeho největšími vzory byli vždy cestovatelé J.Hanzelka – M.Zikmund i M.Stingl. Velkým přáním a cílem bylo navázat na jejich odkaz. Společná expozice byla logickým vyústěním společných setkání a poctou cestovatelským legendám.
Návštěvníci se mohli těšit z expozice v srdci Ostravy – ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích až do 16.1. 2018.