Výstava v Ostravě! Velký svět techniky se na vás těší!

Vstupte do světa, o kterém jste si mysleli, že neexistuje! I bez letenky můžete navštívit exotickou destinaci jako je Indonésie…

Netradiční zážitek nabízí od června Ostrava. V prostorách nové výstavy vyroste džungle s vodopádem i živými zvířaty. Unikátní expozice Tamtamy času odhaluje tajemství indonéského pralesa. Výstava Tamtamy času přibližuje život v neprobádaných oblastech ostrova Nová Guinea, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. Návštěvník se zatajeným dechem prochází džunglí, horami, bažinami i po liánových mostech. Expozice poodhaluje vzrušující záhady, rituály a zvyky nejdivočejších míst planety.

„Je to ochutnávka z uplynulých 26 let, co do oblasti Indonésie a především na Novou Guineu jezdím. Až na jednu kopii mumie jsou všechny předměty originály. Některé jsou vykoupené i sedmi maláriemi, které jsem si odtud přivezl,“ řekl Švaříček. Indonésie je nejrozsáhlejší ostrovní říší sedmnácti tisíc ostrovů s odlišnými zvyky a tradicemi. Hned první místnost výstavy zavede návštěvníky za divokým kmenem Korowai, který žije vysoko v korunách pralesních stromů. „Je to doba kamenná, kolo tady ještě nebylo vynalezeno. Bez provazů a hřebíků dokážou zavěsit své chýše z ratanu a sága na kmeny stromů. Spojnicí se zemí je pouze tyč se zářezy,“ líčí Švaříček.

Skrz prales a výjevy ze života dalších kmenů projdou lidé až do moderní Indonésie. Součástí výstavy na ploše téměř 500 metrů čtverečních je i promítání tří filmů. „Jeden z nich jsem natáčel sám na kameru v roce 1995. Jsou to historicky první natočené kontakty s domorodci. Chvílemi jsme se báli, jestli nás s kamerou přijmou, jak to s námi vůbec dopadne,“ vzpomíná Švaříček.